Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 4/8/2019

By 4 sierpnia 2019No Comments

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza Jana Przybockiego i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

3. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

4. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Zapraszam na rozpoczęcie Pielgrzymki na Wzgórzu Wawelskim we wtorek o godz. 7 i zakończenie w niedzielę 11 VIII o godz. 19. Zachęcam do wspólnego przeżywania Apelu Jasnogórskiego w sobotę 10 VIII transmitowanego przez Telewizję Trwam i Radio Maryja z Kaplicy cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów.

5. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. (…).

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
• 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
• 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

8. Dziękuję za kwiaty i ich ułożenie. Dziękuję za dary do kuchni W lipcu PZC rozprowadził żywność o wartości 34 853,48 zł. Dziękuję osobom, które przywożą żywność. Codziennie od poniedziałku do piątku ok. g. 21 można sobie zabierać żywność przy plebanii. Żywność przywożoną w sobotę będzie można zabrać w niedzielę po Mszy św. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!