Ogłoszenia Duszpasterskie 28/7/2019

By 29 lipca 2019No Comments

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

3. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.

4. W tym tygodniu będziemy przezywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek proszę o poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania do służby Bożej od godz. 17-18. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą w piątek od g. 9. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. Ponieważ w pierwsze piątki miesiąca jest nabożeństwo, zapraszam i proszę o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:45. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

5. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości.

6.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
• 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
• 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.

7. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty i ich ułożenie. Dziękuję za wykoszenie trawy, za dary do kuchni. Codziennie od poniedziałku do piątku ok. g. 21 można sobie zabierać żywność przy plebanii. Żywność przywożoną w sobotę będzie można zabrać w niedzielę po Mszy św. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask!