Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 26 maja 2019

By 26 maja 2019No Comments

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. Odpust parafialny i święto Bibic planowane jest na 23 czerwca. Sumę odpustową odprawi archiprezbiter Bazyliki Mariackiej obchodzący w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa ks. prał. dr Dariusz Raś. Przedstawicieli grup parafialnych organizacji społecznych wraz z Panem Sołtysem zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 28 maja o godz. 20: 30 na plebanii.

5. Spotkanie Wspólnoty modlitewnej, Magnalia Dei będzie w środę o g. 19., Grupy Apostolskiej w piątek o 19. Ministrantów i lektorów zapraszam na spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.

6. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.

7. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz.

8. Po Mszy św. będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie, modlitwa w intencji małżeństw i rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa. Następnie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

9. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę po Mszy św. o godz. 18.

10. Druhowie OSP w Bibicach po raz kolejny organizują akcję krwiodawstwa, oraz zabawy dla dzieci z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w remizie. Akcja honorowego krwiodawstwa od 9.00 – 14.00. Atrakcje dla dzieci od 10.00 – 15.00

12. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

13. Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy.

14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
• 31 V – święto Nawiedzenia NMP,
• 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

15. Dziękuję za dary do kuchni, za podlewanie kwiatów w kościele, za wszelką życzliwość. Bóg zapłać. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

Szczęść Boże !