Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 19 maja 2019

By 19 maja 2019No Comments

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem po Msz św. o godz., 18 czyli ok. godz. 18:30.

3. W ramach tzw. białego tygodnia od jutra do soboty włącznie o godz. 18 będzie Msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. W ramach tego tygodnia będziemy się modlić:
Poniedziałek 20 V godz. 18- Msza św. – modlitwa w intencji Chrzestnych
Wtorek 21 V godz. 18- Msza św. – modlitwa w intencji Rodzeństwa
Środa 22 V godz. 18- Msza św. – modlitwa w intencji Babci i Dziadka.
Czwartek 23 V godz. 18 – Msza św. -modlitwa w intencji Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów.
Piątek 24 V godz. 18 Msza św. – modlitwa w intencji Taty Sobota 25 V godz. 18 – Msza św. – modlitwa w intencji Mamy W sobotę 25 maja na Mszy św. o godz. 18 zostaną poświęcone pamiątki, które Dzieci otrzymały z okazji I Komunii św. Zapraszam Rodziny do uczestnictwa w przeżywaniu białego tygodnia.

4. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

5. Spotkanie Wspólnoty modlitewnej, Magnalia Dei będzie w środę o g. 19., Grupy Apostolskiej w piątek o 19. Ministrantów i lektorów zapraszam na spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19. ·

6. Dobiega końca czas egzaminów maturalnych. Otoczmy młodzież naszą modlitwą.

7. Spotkanie przygotowujące dzieci z klas IV do rocznicy Komunii św. będzie w czwartek i piątek o godz. 19. Możliwość spowiedzi św. będzie w piątek od 17-18. Serdecznie zapraszam

8.Ojciec Jose Antonio Maniparambil wygłosi homilię w następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 16. Po Mszy św. będzie krótkie uwielbienie. W imieniu grupy Magnalia Dei serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w niedzielę 26 V br. o godz., 17. Ponieważ planowana jest dyskusja na kilka bardzo ważnych tematów, proszę o takie poukładanie czasu, by móc w tym spotkaniu uczestniczyć. Serdecznie zapraszam.

10. Parafialny Zespół Caritas w kwietniu rozprowadził żywność pochodzącą z supermarketu dla potrzebujących w naszej parafii i nie tylko w naszej o wartości 35 783, 51 zł. Bardzo dziękuję wszystkim Państwu, którzy włączyli się w przywożenie żywności. Bóg zapłać.

11. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

13. Dziękuję za rozebranie dekoracji wielkanocnych w kościele. Rodzicom dzieci klas trzecich dziękuję za przygotowanie naszego kościoła na uroczystość pierwszej Komunii (posprzątanie wypastowanie, wyfroterowanie i przybranie kwiatami. Państwu Szumczyk z firmy Clonex dziękuję za wykonanie baneru Ostatniej Wieczerzy oraz banerów komunijnych. Dziękuję za dzisiejsze ofiary przeznaczone na wykonanie balustrad przed wejściem głównym do kościoła i uzupełnienie zgodnie z przepisami BHP przy podjeździe dla niepełnosprawnych i uzupełnienie.

Szczęść Boże!