Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 III 2019 ROKU

By 31 marca 2019No Comments

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się, bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. Rekolekcje parafialne- program:

3. W tym tygodniu będziemy przezywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek proszę o poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji o powołania do służby Bożej od godz. 17-18. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. Ponieważ w pierwsze piątki miesiąca jest nabożeństwo, zapraszam i proszę o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:45. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

4. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17 dla dzieci, o godz. 18: 30 dla młodzieży i dorosłych z fragmentami Pasji Mela Gibsona. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.

5. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.

6. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19. Na spotkaniu grupy Gabrysia Goleńska uczestniczka SDM w Panamie opowie co przeżywa i zobaczyła w czasie ostatnich dni młodzieży. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę, o godz. 9.

7. W niedzielę palmową o godz. 18: 30 odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Chętnych do czytania rozważań Drogi Krzyżowej zapraszam do zgłoszenia się w zakrystii lub kancelarii parafialnej, by wziąć tekst rozważania.

8. Wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie liturgii na Wielki Tydzień proszę o zapisanie się w zakrystii czy kancelarii parafialnej.

9. Sprzedaż baranków i paschalików – sprzedaż będzie prowadzona w kolejne dwie niedziele po każdej Mszy św. paschaliki w naszej parafii będą sprzedawane pierwszy raz. Zachęcamy do ich nabywania. Zbiórka żywności do świątecznych paczek wielkanocnych – zbiórka jest prowadzona w okolicznych sklepach do Niedzieli Palmowej. Produkty można składać do koszy. Kosze oznaczone są informacją Caritas Bibice. Zbiórka środków czystości – zbierane są również środki czystości, które zostaną ulokowane w paczkach dla osób potrzebujących z naszej parafii. Środki te można składać do kosza z tyłu kościoła. Uprzejmie prosimy o włączenie się do tej akcji. Przypominamy, że codziennie w dni handlowe ok godz. 21 przywożona jest żywność z supermarketu.

10. Sołtys Bibic zaprasza na Zebranie Wiejskie, w niedzielę 31 marca, na godzinę 17: 10 do Domu Ludowego, Rynek 2. Na zebraniu między innymi zostanie podsumowana miniona kadencja, odbędzie się spotkanie z dzielnicowym Komisariatu Policji w sprawie bezpieczeństwa w Bibicach, omówione będą sposoby dofinansowania do docieplenia budynków i wymiany pieców. Zebranie Wiejskie pozwala na poruszenie ważnych spraw wpływających na to jak nam się mieszka i żyje w Bibicach. „Urząd Gminy Zielonki informuje, że w najbliższą niedzielę 7 kwietnia w godz. 8.00-20.00 odbędą się wybory sołtysów i rad sołeckich z terenu Gminy Zielonki. Dodatkowe informacja znaleźć można na stronie internetowej Urzędu”. Sołectwo Bibice zaprasza wszystkich mieszkańców Bibic na BEZPŁATNE warsztaty artystyczne tworzenia zewnętrznych dekoracji świątecznych, którymi przed Wielkanocą zostanie ozdobiony rynek w Bibicach. Warsztaty odbędą się w dniu 6 kwietnia (sobota) o godz. 11:00 w Domu Ludowym na I piętrze, przy ul. Rynek 2. Wstęp wolny. Szczegóły o warsztatach i zapisach na plakacie na tablicy przed kościołem lub w internetowej wersji ogłoszeń parafialnych

11. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask. 12. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl
Szczęść Boże!