Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 3 marca 2019

By 3 marca 2019No Comments

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

2. Spotkanie zapisanej młodzieży na przygotowanie do sakramentu bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 17. na plebanii.

3. W ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa zapraszam na adorację zapraszam w poniedziałek i wtorek od godziny 17 do 18.

4. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7:9 i 18. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

5. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek. Prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja będzie od 17 do 18. Proszę o poprowadzenie modlitwy.

7. Spotkanie Grupy Magnalia Dei będzie w środę o 19., Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.

8. Spotkanie organizacyjne chętnych do przywożenia żywności, tych którzy się zapisali i innych jeszcze chętnych do pomocy będzie w środę o godz. 19. Kancelaria parafialna w środę wieczorem będzie nieczynna.

9. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 18:30. Dzieci będę odprawiały swoją Drogę krzyżową o godz. 17.

10. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym głoszone w tym roku przez ks. Jarosława Glonka będę sprawowane o godz. 15. Składka na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

11. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
– 4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.

13. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości. 7. Dziękuję za dary do kuchni. Za wszelką pomoc i życzliwość. Bóg zapłać! Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl