Ogłoszenia Duszpasterskie

2 grudnia 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 8 grudnia 2018No Comments

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 18.

2. Spotkanie młodzieży z klas VIII i klas III gimn. przygotowującej się do bierzmowania będzie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.

3. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz udzieli sakramentu bierzmowania, odsłoni tablicę pamiątkową i poświęci Krzyż w naszym kościele w czasie Mszy św. w sobotę 15 grudnia o godz. 11. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian.

4. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

5. Spotkanie ze św. Mikołajem będzie w czwartek po Roratach. Rzeczy potrzebne św. Mikołajowi można przynieść we wtorek, środę po Mszy św., lub w czwartek od g. 16.30.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek Prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja będzie od 17 do 18. Proszę o poprowadzenie modlitwy. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem w piątek od godz. 9. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek od godziny 16. Ponieważ w pierwsze piątki miesiąca jest nabożeństwo, zapraszam i proszę o odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 17:45.

7. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 18. Na Mszy św. dzieciom z klas III przygotowujących się do pierwszej Komunii św. zostaną poświęcone medaliki (krzyżyki). Po Mszy św. będzie spotkanie rodziców dzieci.

8. Rozpoczęła się coroczna akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018. Parafialny Zespół Caritas będzie sprzedawał świece przez dwie kolejne niedziele. W tym roku dostępne będą dwa rodzaje świec – małe i duże. Jak co roku w okresie świątecznym przygotujemy paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii. Będziemy zbierać artykuły spożywcze oraz środki czystości. Produkty będziemy gromadzić przez dwa tygodnie począwszy od dzisiaj do 16 grudnia. Można je zostawić z tyłu kościoła lub w okolicznych sklepach, gdzie przy koszach znajdować się będzie logo Caritas z adnotacją Bibice. Zachęcamy gorąco do włączenia się w obie akcje. W 2 Światowym Dniu Ubogich zebrano na dzień ubogich 2078 zł. 30 gr. Połowa z tej sumy zostanie przeznaczona na pomoc potrzebujący w Archidiecezji, a reszta na pomoc w parafii.

9. Pan Organista złoży życzenia Parafianom i przyniesie opłatki w tym tygodniu w następującym porządku: ul. Lipowa, Dworska, Ogrodowa, w poniedziałek (3 XII) od godz. 9.00. ul. Źródlana , Zarzecze, Wrzosowa, Zbożowa, Wichrowe Wzgórza, Królewska do nr 24A we wtorek ( 4 XII ) od godz. 13.00. ul. Tadeusza Kościuszki, Krótka, Bławatkowa w środę (5 XII ) od godz. 9.00 ul. Nad Potokiem, Orzechowa, Parkowa numery parzyste, w czwartek (6 XII ) od godz. 15.00 ul. Parkowa numery nieparzyste, w piątek ( 7 XII ) od godz. 15.00 ul. Bukowa, Wiśniowa, Jaśminowa, Warszawska , Olszynowa w sobotę (8 XII ) od godz. 9.00.

10. Strażacy będą roznosić kalendarz 8 i 9 grudnia. Proszę o życzliwe przyjęcie Druhów. Nikt z nas nie wie kiedy i w jakich okolicznościach może potrzebować ich pomocy.

11. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego.

12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: -3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, – 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.

13. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, obchodzącym urodzin i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia. Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.

14. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii www.parafiabibice.pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Szczęść Boże!