Ogłoszenia Duszpasterskie

25 listopada 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 26 listopada 2018No Comments

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne.

3. Do końca listopada zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy z wypominkami za zmarłych przed lub po Mszy św.

4. Spotkanie młodzieży klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 17, a klas trzecich gimnazjum w piątek o godz. 17. Serdecznie zapraszam.

5. KS. KARDYNAŁ STANISŁAW DZIWISZ UDZIELI SAKREMENTU BIERZMOWANIA, ODSŁONI PAMIĄTKOWĄ TABLICĘ I POŚWIĘCI KRZYŻ W KOŚCIELE W CZASIE MSZY ŚWIĘTEJ W SOBOTĘ 15 GRUDNIA O GODZINIE 11. SERDECZNIE WSZYSTKICH PARAFIAN ZAPRASZAM.

6. Grupa Magnalia Dei zaprasza w środę o godz. 19. Spotkanie PZ Caritas będzie we czwartek o godz. 19:30. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie w piątek o godz. 19. Serdecznie zapraszam. W dniu 30.11.2018 tj. piątek nie odbędzie się spotkanie grupy apostolskiej.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszo sobotnie oraz modlitwa w intencji rodzin spodziewających się dziecka i pragnących potomstwa będzie po Mszy św. o godz. 8. W sobotę po Mszy św. i nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

8. Pan Organista Odwiedzi nas z życzeniami świątecznymi i przyniesie opłatki w następującym porządku:
– Rynek, ul. Kościelna, Spacerowa, Łąkowa w czwartek (29 XI) od godz. 9.00.
– ul. Kasztanowa, Brzozowa, Zielona, Sezamkowa, Bajkowa w Piątek (30 XI) od godz. 15.00
– ul. Leśna, Zagaje, Jagodowa w sobotę (1 XII) od godz. 9.00

9. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Bibicach. Zaprasza chętnych dziewczęta i chłopców, którzy chcą wstąpić do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na spotkania w pierwszą i trzecią sobotę każdego miesiąca o godz.16. W naszej Remizie w Bibicach

10. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
– 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

12. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. P. Krzysztofowi Klocek dziękuję za wykonanie szafy w przejściu między plebanią a zakrystią na szaty liturgiczne i sprzęty używane do liturgii. Bóg zapłać.

13. Dziękuję za dary do kuchni. Za wszelką życzliwość. Ogłoszenia i intencje Mszy św. znajdują się gablocie oraz na stronie internetowej parafii pl i stronie fb; Bibice parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Szczęść Boże!