Ogłoszenia Duszpasterskie

4 listopada 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 4 listopada 2018No Comments

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego? Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2. Spotkanie młodzieży z klas VIII przygotowującej się do bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 17., a młodzieży z klas III gimnazjum w piątek o godz. 17. Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszam na spotkanie w kościele w środę 7 XI o godz. 19.

3. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. W 100 -lecie odzyskania przez Polskę niepodległości parafia i sołectwo Bibice zapraszają w niedzielę, 11 listopada do Domu Ludowego na godz. 17.00., na widowisko muzyczno – artystyczne, pokaz tańców narodowych, występ grupy dziecięcej. Wystawę „Jan Paweł II w drodze do wolności” z prywatnych zbiorów Bibiczan i wystawę obrazów pani Haliny Banaś. Wspólnie świętując będziemy się cieszyć odzyskaną wolnością.”. Prośba o wywieszenie flag.

4. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach po Mszy św.

5. Proszę chętnych do przywiezienia i załadunku plecaków ŚDM i koszulek w środę o godz. 10.

6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby, na co dzień doświadczali Bożej miłości.

7.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.

• 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

8. Życzę, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego. Dziękuję za dary do kuchni, za wykonanie dekoracji, za kwiaty do kościoła. Jest nowa odsłona strony internetowej naszej parafii. Zachęcam do odwiedzenia tej strony, a jeśli ktoś ma ochotę zapraszam do pomocy w współredagowaniu strony. Bóg zapłać!