Ogłoszenia Duszpasterskie

23 września 2018 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

By 23 września 2018No Comments

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. Spotkanie młodzieży klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 17, a klas trzecich gimnazjum w piątek o godz. 17. Serdecznie zapraszam. Spotkanie grupy Magnalia Dei będzie z środę o godz. 19.

3. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże.. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, parafialna Caritas, chór parafialny Psalite Deo, Liturgiczna Służba Ołtarza, młodzieżowa grupa apostolska Grupa Magnalia Dei, Róże Różańcowe Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

4. Spotkanie Rodziców dzieci klas trzecich, które będą przygotowywać do pierwszej komunii św. będzie w piątek 28 września po mszy św. wieczornej, czyli około 18: 30 w kościele.

5. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
• 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
• 29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.

8.Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Dziękuję za wykoszenie terenu wokół kościoła i plebanii, za udekorowanie kościoła kwiatami.